Node title

Udvalg

Udvalg

Liste over diverse udvalg i DRU samt oversigt over hvilke bestyrelsesmedlemmer der sidder i diverse udvalg. Alt kontakt kan ske via mail eller i vores telefontider.  

 

Lovudvalg: Hele bestyrelsen

Forretningsudvalg: Ove Jørgensen, Ulla Sørensen og Christina Sørensen

Udstillingsudvalg: Ulla Sørensen, Christina Sørensen, Bolette Hansen og Ally Lyne

Mentaltestudvalg: Ove Jørgensen, Ulla Sørensen, Bolette Hansen og Tommy Dam

Redaktionsudvalg: Ulla Sørensen, Ally Lyne, John Petersen og Ove Jørgensen

Dommerudvalg: Anja Miess, Christina Sørensen og Ulla Sørensen

Stambogsudvalg: Ulla Sørensen, Jytte Steensgård og John Petersen (Standarter Hunde O. 45 Cm. Tommy Dam, Standarter Hunde under 45 cm. Ally Lyne)

Kenneludvalg: Ove Jørgensen

PR. Udvalg: Bolette Hansen

Webmaster: Ulla Sørensen

 

Kontakt info:

Ove Jørgensen: Mail: Ove@dru.dk Tlf: 76240262

Ulla Sørensen: Ulla@dru.dk Tlf: 22513787

Christina Sørensen: Christina@dru.dk Tlf: 22251186

John Petersen: Johnpapir@dru.dk Tlf: 31132969

Jytte Steenggård: Jyttest@dru.dk Tlf: 28903483

Bolette Hansen: Bolette@dru.dk Tlf: 27578308

Tommy Dam: tommy@dru.dk Tlf: 40543275

Ally Lyne: Ally@dru.dk Tlf: 31245259