Node title

Om DRU

Bestyrelsen

 

 

 

Bestilling af Stambøger og alle bilag   skal sendes pr mail til

 

             stambog@dru.dk             

Formand 

Ove Jørgensen
Tlf: 76240262

Telefontid: mandag til torsdag kl 17-20                         

Al post bedes sendt til

DRU /co

Ove Jørgensen

Grovensvej 8, 5750 Ringe

Mail: Ove@dru.dk

Mail såvidt det er muligt.

Iøvrigt Formand for

Kennel udvalget og Mentaltest udvalget


 

Næstformand

Ulla Sørensen

Telefontid:
Tirsdag og Torsdag kl 9-12 fredage fra 12-14

Tlf. 22513787
Mail: Ulla@dru.dk

Alt vedrørende HD og Ejerskifte i gamle stambøger sendes til 

Ulla Sørensen

Højborgvej 4

7500 Holstebro

 

Kasserer

Christina Sørensen

tlf 22251186

Telefontid tirs, tors & fredag 10-13

man & onsdag 18-20

Mail: Christina@dru.dk

        

Sekretær

John Petersen

Tlf: 31132969

Telefon tid: Hverdage 22-01

Mail: johnpapir@dru.dk

Bestyrelsesmedlem:

Jytte Steensgård

Mail: Jyttes@dru.dk

Telefontid mandag og torsdag fra 16-18

Tlf. 28903483

 

Bestyrelsesmedlem

Bolette Hansen

Telefontid Mandag til Onsdag 19-21

tlf 27578308

mail: Bolette@dru.dk

Bestyrelsesmedlem

Tommy Dam
 
Mobil 40543275
 
Telefontid Mandag, Onsdag og Fredag kl 17-19

mail: Tommy@dru.dk

Suppleant

Ally Lyne

Mail: Ally@dru.dk 
 
Mobil nr 31245259
 
Alt vedrørende DRU nyt sendes til Ally@dru.dk